MES JAU NAMUOSE! :)

MES JAU NAMUOSE! :)
Vienos kelionės prasidėjusios 2009-01-12 Vilniuje, vienas etapas baigtas 2009-07-03 Kaune. Visi aprašymai, visos nuotraukos Jūsų dėmesiui:)

2009 m. sausio 2 d., penktadienis

Iššūkiai norui keliauti

Pradžioje ketinome apkeliauti visą pasaulį, nepraleidžiant nei vieno kontinento. Akcijų rinkos 2007 m. viduryje buvo aukštumose, mūsų investiciniai portfeliai kilo žaibiškai, todėl optimistiškai galvojome apie kelionės biudžetą ir šalis, kurias galėsime aplankyti. Daug svajojome ir labai norėjome išvykti.
Laikui einant, netikėtai užgimusią idėją keliauti po pasaulį, mes "padėjome į šoną". Galbūt netgi visus metus mes apie ją nekalbėjome ir jai nesiruošėme, išskyrus pinigų taupymą ir investavimą. Nieko nesakėme net artimiausiems žmonėms, bijodami, kad išpasakojus mūsų planus, juos įvykdyti bus daug sunkiau. Vėliau prasidėtų daugybės klausimų ir tai jau taptų ne kažkokia svajonė, bet kančia.
Toliau gyvenome sau įprastą gyvenimą. Tuo metu mes abu dirbome investicijų srityje, tiksliau bendrovėse, kurios vykdė finansinio investavimo ir bankinę veiklą.


Pirmas aktyvus žingsnis, darbdavių informavimas. Norėdami su jais būti sąžiningi, apie savo planus išvykti informavime prieš pusmetį (2008 m. viduryje). Dėl to labai džiaugiamės.
Antrasis, kibome rinkti informaciją apie keliones, apie panašaus tipo keliautojus. Pradėjo aiškėti kelionės mastai: ką tai reiškia keliauti, ką reiškia išvykti metams, kiek visa tai kainuoja, su kokiais sunkumais susiduriama ir pan.
Šioje vietoje labai padėjo jau keliaujančiųjų informacija, patalpinta jų blog'uose, bei literatūra, kurią skaitėme (žr. Nuorodos. Naudinga informacija).
Akcijų rinka toliau sparčiai krito, ir tai tiesiogiai palietė mūsų investicijas. Portfeliai sumažėjo, politinė bei ekonominė įtampa pasaulyje ir Lietuvoje tik augo. Kaip tik tuo metu turėjome sau labai aiškiai dar kartą atsakyti, ar tai kas vyksta pasaulyje nenugalės mūsų svajonės ir apsisprendimo keliauti.
Likus porai mėnesių iki išvykimo, artimiesiems, draugams, pažįstamiems pasakėme, kad išeiname iš darbų dėl kelionės. Reakcijų buvo įvairių: nuo "bepročiai, juk krizė artėja" iki "dabar labai geras laikas".
Na o mes patys nemanome nei kad tai geras laikas, nei kad blogas. Gyvenimas nuolat banguoja, tai į viršų, tai į apačią. Ir tik nuo mūsų priklauso, kaip į tas bangas reaguosime, o gal ir visai nekreipsime į jas dėmesio. Nors mes negalime visiškai nekreipti dėmesio, nutarėme neatidėlioti, nepasiduoti masinėms nuotaikoms, bet toliau žygiuoti į priekį.

1 komentaras:

Anonimiškas rašė...

ar galiu parodyti pazystamiems tai, ka cia skaitau/matau?

Aurelijus
AKU