MES JAU NAMUOSE! :)

MES JAU NAMUOSE! :)
Vienos kelionės prasidėjusios 2009-01-12 Vilniuje, vienas etapas baigtas 2009-07-03 Kaune. Visi aprašymai, visos nuotraukos Jūsų dėmesiui:)

2009 m. liepos 8 d., trečiadienis

Paskutinė šios kelionės diena

Paskutinė diena, paskutinė diena... Kokie jausmai turėtų užklupti gyvenant paskutinę kelionės dieną? Nežinote?

Nuo Gili Trawangan

10:50 am
Žinokite, mes irgi nežinome. Sėdžiu priešais jūra pavėsyje, žinau, kad rytoj prasidės kelionės į Lietuvą, gal reikėtų ašarą išspausti ar turėtų atsiverti nerealus mąstymas, nerealios įžvalgos ir idėjos? Tikriausiai taip turėtų būti žiūrint iš šono, tačiau bandau tai pasiekti ir niekaip nepavyksta. Diena, kaip diena. Rytoj bus kita, taip, bus kelionė Lietuvėlės link, bet nieko daugiau. Visi etapai turi pradžią bei pabaigą, o dabar išgyvename kaip tik tokį momentą, viskas įprasta.
Nuo Gili Trawangan
Šiandien mes žadintuvą anksčiau užsistatėme, kad tik diena ilgesnė būtų:). Sutarėme, kad šiandien išbandysime įvairius patiekalus, kažką įdomaus, negalvosime apie rytdieną - tai griežtai. Norime pilnai nugyventi šiandieną. Apskritai, noriu, kad dažniau toks nusistatymas atsirastų, tuomet viskas aplinkui miela, nebenuobodūs pokalbiai su aplinkiniais apie savo kelionę, jų keliones.
Nuo Gili Trawangan

11:30 am
Pabendravę su mūsų bungalow kaimyne iš Prancūzijos, išsirengiame į mūsų dienos kelionę. Pirma stotelė: japoniško maisto restoranas. Kotrynėlės mėgstamiausias. Ateiname, tačiau jis pradeda dirbti tik nuo 4 pm. Mmm, taip negrąžu, bet nenusimename, nes turime puikią alternatyvą.
Nuo Gili Trawangan
Pasukame "Scallywags" restorano link. Mano galvoje jau vietą užėmė burnoje tirpstanti sviestažuvė su daržovėmis, o Kotrynėlė užsisako meksikietiškąsias fajitas. Sėdėdami didžiuliuose krėsluose, valgome lėtai, mėgaujamės, žvelgiame į takelį, kuriuo žingsniuoja saulės atakuojami poilsiautojai, prabėga vienas, kitas vežimas tempiamas arkliukų.

12:30 pm - 4:30 pm
Įsitaisome pagrindinio paplūdimio šešėlyje. Tiesiog sėdime sau ant gultų ir tylomis stebime aplinkinį pasaulį, kartais mintis nuplaudami šviežio kokoso sultimis ar saldaus mango kąsniu.
Nuo Gili Trawangan
Įdomu: matome daugybę žmonių, įvairių personažų, kur kiekvienas savaip stengiasi būti laimingas, skirtingų tikslų vedini atvyko į salą. Vietiniai restoranų darbuotojai vis neša gėrimus, maistą - jie gali džiaugtis, klientų netrūksta.

5:00 pm - 6:30 pm
Pradedame vakarinį žygį po restoranus. Mūsų tikslas kuo daugiau patirti, išbandyti, nebeskaičiuoti, t.y. "pasitaškyti" (draugai, jau galite pradėti spėlioti, kiek mes išleidome šiandien).
Pirmas kelyje - japoniško maisto restoranas. Neatsilaikome vaizdui, kuris mus tiesiog sukausto: šviežia (šiandien sugauta) įvairi žalia žuvis, geriausi jos gabaliukai išdėti prieš mus. Negalime atsispirti tokiai galimybei, todėl užsisakome "Miso širo" sriubos, suši rinkinį ir žalios žuvies gabalėlių (sašimi). Prieš tai, išgeriame vietinės degtinės 50g - su žalia žuvimi juokauti nenorime.
Nuo Gili Trawangan
Ši žuvis - tai turbūt vienas įspūdingiausių patiekalų, kurį teko ragauti. Sviestažuvė, lašiša, tunas ir kt., sunkiai nupasakojama. Viduje esantis velniukas siūlo tiesiog prisikirsti skaniosios žuvies, šiaip ne taip atsilaikius, vietos paliekame kitiems vakaro patiekalams. Mmm...

7:00 pm - 8:30 pm
Sunkiai atsiplėšę nuo japoniško maisto stalo, pusvalandį pasivaikštome. Vėjas kiek pakyla, saulė jau beveik nusileidusi.
Restoranuose užsidega šviesos ir jų paraginti mes įžengiame į "The Beach Resort" restoraną. Čia švediškas stalas, užsisakau keptos ant griliaus žuvies (snapper'į - nežinau, kaip lietuviškai), o kol ją kepa dėmesį nukreipiu į daržoves. Kotrynėlė tuo metu mėgaujasi vynu.
Ai, nebesakysiu, kad buvo skanu:).

8:30 pm - 21:30 pm
Jaučiamės pilni, nieko kito nesugalvojame, kaip tik užeiti į kokį jaukų restoranėlį išgerti kokteilio.
Nuo Gili Trawangan

21:30 pm -
Tamsiu keliuku, šviečiant Paukščių takui, žvaigždėms ir į pilnatį besisukančiam mėnuliui, grįžtame iš lėto namo. "Štai diena", - pagalvojame!:)

O kaip jaučiamės? Ryte gyvenome įprastu ritmu, panašiai jaučiamės ir dabar. Išgyvenome nepaprastą dieną. Tačiau kaip nebūtų keista, nejaučiame kažkokio ilgesio net ir Gili saloms, tiesiog jaučiame, kad keliavome, o dabar laikas į kitą etapą, jis atėjo natūraliai, ir esame jam pasirengę...

Rytoj prasideda kelionė į Lietuvą. Jau norime...

p.s. Beje, grįždami keliuku "namo" įdomumo dėlei paskaičiavome. Tokios dienos metu, kai užsisakinėjome kokius tik norėjome gurmaniškus patiekalus, gėrimus, darėme bet ką, vos sugebėjome išleisti 100 Lt. Myliu Aziją:))).

Nuo Gili Trawangan

Indonezija. Gili Trawangan

Tai, ko ieškojome Bali saloje, atradome Gili'yje: baltas smėlis, puikūs paplūdymiai, žydras vanduo, ramybė kai kuriose salos vietose, bungalow ant jūros kranto... Žinoma, mes paties Bali'o tematėme gal 5 proc., tačiau neturėjome daug laiko ieškoti to, ko troškome.
Nuo Gili Trawangan

Paskutinė savaitė laiko puikioje saloje visiškai neprailgo, nors mintys apie Lietuvą jau kirbėjo galvose, nepaisant mūsų pastangų joms pastatyti didžiules užtvaras. Dienos saulėtos, ramios, šniokščia bangos. Atsikeli ryte ir girdi jas, atsidarai duris ir jos su mažu vėjo gūsiu tarsi įpuola į kambarį, pasisveikina. Banglentininkai jas tiesiog dievina, nuolat vaikšto po salą su savo didžiuliais turtais ir klausinėja: "Kaip bangos Jūsų pusėje?". Jos beveik visuomet tokios pat: krantas seklus, o prasidėjus gilesniam dugnui, jos pasidaro didžiulės. Išbandėme tokias Kuta'oje - super!

Nuo Gili Trawangan
Nuo Gili Trawangan
Nuo Gili Trawangan
Nuo Gili Trawangan
Nuo Gili Trawangan

Nepakartojami saulėlydžiai
Atvykome į Gili iš Bali'o. Atvykę greituoju keltu, ilgai ieškojome kur apsistoti, nes pirmieji aptikti svečių namai buvo visiškai nuobodūs judrioje gatvėje, o kaina taipogi neproporcingai didelė - 15 USD. Nenurimome, kol nuo pagrindinio paplūdimio nuėjome beveik 25 minutes ir aptikome ramią vietelę, galinčią pasigirti Joe valdomais "Sunset" bungalows. Paprasti nameliai ant jūros kranto, pro langą matosi žydras vanduo, o atsigulus puikiai girdisi jūros šniokštimas bei paukščių, iš šalia esančio miško, čiulbėjimas. Imame! Kaina 7 USD, įskaitant nemokamus pusryčius (tiesiog blynelis su bananais):).

Nuo Gili Trawangan
Nuo Gili Trawangan

Stebėti iš šios vietos saulėlydžius, tikra palaima. Jie tokie ramūs, skaidrūs, įspūdingi, kokių dar neteko matyti. O rankoje laikant šaltą sangria stiklinę vidus dar labiau apsidžiaugia:).
Nuo Gili Trawangan
Nuo Gili Trawangan

6:0
Kurpinę metame į kampą ir einame susitikti su Martynu bei Milda. Tiesa, aš dar spėju valandėlę numigti:). Kokteiliai, sultys, kokosai paplūdimyje gulint ant raudonų itin patogių gultų. Saulei leidžiantis dar ir futbolas su ispanu prieš prancūzų ir vietinio vyruko rinktinę. Nugalėjus 6:0, ramūs einame su Martynu ieškoti Kotrynėlės su Milda. Vakarienei ką tik pagauta ant grotelių kepta žuvis. Linksmybes atidedame kitam vakarui, taip tarsi suplanuodami mūsų draugų išleistuves.
O jos buvo vertos dėmesio:)

Nuo Gili Trawangan
Nuo Gili Trawangan
Nuo Gili Trawangan
Nuo Gili Trawangan

Sviestažuvė
Už poros dienų vėl liekame dviese. Daugiau skaitome, tęsiame pradėtus maisto ragavimus. Atrandame nerealų vakarienės pasiūlymą, dar Mildos atrastame "Scallywags" restorane. Už 6 USD užsisakome ant griliaus keptą žuvį, tuo pačiu gauname galimybę kiek norime skanauti šviežių daržovių salotų, išdėtų čia pat ant stalų. Tikras rojus, toks rojus, kad nesusilaikau ir kiek persivalgau:). Iš kitos pusės, reikia prieš grįžtant į Lietuvą kokį kilogramą priaugti - ką močiutė pasakys:). Žinokite, sviestažuvė tapo mano mėgstamiausia žuvimi - kažkas nerealaus!!!

Nuo Gili Trawangan
Nuo Gili Trawangan

Išsirengiame į pusės dienos nardymo kelionę po tris Gili salas. Gražu! Vanduo panašus kaip jau anksčiau aplankytose šalyse, tačiau povandeninis pasaulis kitoks. Koks? Na net nežinau kaip apibūdinti - tiesiog kitoks.
Nuo Gili Trawangan
Nuo Gili Trawangan
Skaičiuojame, pasirodo jau paskutinė pilna diena saloje lieka. Vaikštome po ją negalvodami apie jokią kitą dieną, apie nieką kitką, išskyrus "čia ir dabar"... Apie ją mielieji draugai papasakosime atskirai, laukite tęsinio. Nepatingėkite paskaityti, nes jau paskutiniai įrašai beliko. Iki kitų kelionių galėsite ilsėtis:).

Vykstame keltu, vis dar matosi Lombok'as. Kelios valandos ir mes Bali'yje.

Nuo Gili Trawangan

Indonezija. Bali

Atvykę į Balį kiek nusivylėme. Baltas smėliukas, žydras skaidrus vandenynas... To ieškojome iš pradžių Sanur'o kurorte, vėliau Kutoje, beveik radome Jimbaran'e, o sėdę ant motorolerių atradome kiek kitokį, nuostabių šventyklų ir dievų skulptūrų pilną Balį, kurio širdis - Ubud'as.
Nuo Bali

Išsvajotasis Balis
Į Balio salą kelionė truko ne 10 valandų, kaip tikėjomės, o 12. Tiek valandų mini autobuse, vėliau kavinėje laukiant vėluojančio autobuso, tada autobuse, kelte ir vėl autobuse gerokai prailgo. Gerai, kad buvome pasiėmę knygų, o dar geriau, kad pasiėmėme maisto, nes pakeliui sustojome kavinukėje, kur už abejotino šviežumo daržovių sriubą būtume mokėję 6 USD (vidutiniškai kaina turėtų neviršyti 1-2 USD).
Iš autobusų stoties Balio sostinėje Denpasare 23 val. vietiniu autobusiuku patraukėme į kurortą Sanur.
Nuo Bali
Milda ir Martynas jau buvo mums išrinkę didelį kambarį pigiame viešbutuke, todėl galėjome tiesiog kristi į lovą ir gerai išsimiegoti. Ryte susitikome su draugais jų viešbutyje. Pasirodo, kad šiame kurorte maudytis jūroje nelabai smagu (turbūt ir nelabai įmanoma), nes jau nuo pat kranto prasideda žolės. O toliau jūroje matėm tik žvejus, o ne besimaudančius atostogautojus.
Nuo Bali
Nusivylę nusprendėme Sanur'e laiko negaišti (kur baltas smėliukas ir žydras vanduo???) ir sėdę į taksi paprašėme mus nuvežti į populiariausią Balio kurortą Kutą.
Oho, čia tai bent veiksmas. Nedidelis kurortas, žmonių daugybė, gatvelėse didžiuliai kamščiai, triukšmas, kavinės pilnos hamburgerius kemšančių turistų...
Nuo Bali
Ė, kur tas Balis, kurio mes tikėjomės? Iš kokių vietų matėme nuotraukas su nuostabiais vaizdais?
Nuo Bali
Mes su Rytuku dar turim beveik dvi savaites, dar rasim kokią gražią vietą, bet Mildai ir Martynui jau tik 5 dienos atostogų belieka, ir mes tikrai negalime leisti, kad jie čia pamatytų tik Sanur'ą ir Kutą :) Vienintelis geras dalykas Kutoje - didžiulės bangos, čia banglentininkų rojus.
Nuo Bali
Nuo Bali
Smagiai pasimaudę ir pažaidę kauliukais grįžome nakvoti į Sanur'ą. Vakare sprendėme, ką daryti toliau. Priėmėme puikų sprendimą - išsinuomoti motorolerius ir apvažiuoti salą.

Ant motorolerių į Jimbaran ir Ubud'ą
Motorolerius išsinuomojom trims dienoms, už dieną - 5 USD. Iš vakaro dar pasiklausinėjom vietinių, kur čia gražūs paplūdimiai ir nelabai brangu.
Nuo Bali
Mums parekomendavo nuvažiuoti kiek toliau už Kutos, į Jimbaran, šalia kurio yra Dream Beach. Skamba neblogai :) Iš tiesų, tai jau žymiai geriau nei Kuta. Baltas smėliukas, nedidelės bangos ir... labai brangūs viešbučiai. Užėjom į vieną puikiai įrengtą su privačiu paplūdimiu, baseinu ir paklausėme kainos. Parai galėtume apsistoti, mokėdami 300 - 600 USD už kambarį. Ačiū, tai tikrai ne mums :)
Nuo Bali
Nuo Bali
Kaip tyčia, mūsų Lonely planet gidas "Southeast Asia" šįkart mums nepadėjo, apie šią vietą nieko neparašyta. Pasigailėjom, kad pametėm LP Indonezijos gidą. Vėliau pavyko surasti jaukiai įrengtus nedidelius namelius bungalow po 22 - 30 USD. Puiku, dabar jau buvome ramūs, kad jei apvažiavę Balį daugiau nieko panašaus nerasime, galėsime grįžti čia.
Nuo Bali
Nuo Bali
Sėdome ant motorolerių ir patraukėme į Balio kultūrinę sostinę Ubud'ą. Pakeliui grožėjomės įdomiomis, niekur nematytomis skulptūromis, šventyklomis, ryžių terasomis, užsukome į miestelį, garsėjantį sidabro dirbiniais (įsivaizduojate, mes, merginos, nieko neišsirinkom?) ir į paukščių parką, kur mus pasitiko didžiulės margos papūgos. Mes su Rytuku toliau nėjome, nes už pasivaikščiojimą parke būtų tekę pakloti po 23 USD. Mildos ir Martyno palaukėme pietaudami restoranėlyje, kur galėjome mėgautis puikiu vietiniu maistu ir tai tokiais vaizdais:
Nuo Bali
Į Ubud'ą atvykom jau beveik sutemus, bet mums iškart patiko šis jaukus miestelis. Gaila, kad tolokai nuo vandenyno, būtume nedvejodami čia apsistoję. Nuostabus maistas jaukiame restoranėlyje, daugybė mažų parduotuvėlių ir masažo salonų :) Nakvynę suradom greitai, LP gide buvo nurodyti jaukūs kambariai tolėliau nuo gatvės. Šeimininko nebuvo, o kambarius mums parodė ir saldžių sapnų palinkėjo šalia esančio viešbutuko darbuotojas.
Nuo Bali
Nuo Bali
Ubud'as - ideali vieta apsipirkti, mes su Milda nepraleidome šios progos :) kėlėmės anksti ryte ir apėjom apie 50 parduotuvėlių ir dar turgelį. Prisipirkom daug gražių daiktų :)
Nuo Bali
Vėliau jau visi keturi papietavę nuėjome į masažo saloną. Gerokai po pietų sėdome ant motorolerių ir nuvažiavome į Padangbay, iš kurio patogu persikelti laivu į Gili salas. Norėjome sužinoti kainas, nes plaukti ten iš Sanur'o būtų kainavę po 130 USD į abi puses, kas mums tikrai per brangu pagal mūsų nusistatytą biudžetą. Pats Badangbay kurortas mums pasirodė visai smagus, nors pakrantė netvarkinga. Vakare dar ilgai negalėjome užmigti, klausydamiesi netoliese esančiame bare grojančių Bob Marley ir Akon dainų.
Nuo Bali

Ieškoti "Balio" plauksime į Gili
Prisėdusi prie interneto dar kartelį paskaitinėjau Editos ir Karolio blog'ą, jų įspūdžius apie šalia Balio esančią Gili Trawangan salą. Nuotraukos - kaip iš paveiksliuko ir geriausių Malaizijos ir Tailando paplūdimių, apie žoles prie pat kranto (kaip Sanur'e) jie net neužsiminė. Viena kranto dalis ideali maudymuisi, kita - paviršiniam nardymui, o trečia - banglenčių sportui. Vienintelis dalykas, dėl kurio neplaukėm ten iškart - kaina.
Nuo Bali
Per 6 valandas galima į vieną pusę nuvykti po 15 USD, bet vykstant greituoju laivu per valandą, kainuoja net 38 USD į vieną pusę. Kiek pasvarstę nutarėme "pataupyti laiką" ir kitą rytą visi plaukti į Gili Trawangan greituoju laivu. Milda ir Martynas - tik dviems dienoms, mes su Rytuku - šešioms.
Tekstas: Kotrynėlės
Foto: kai kurios nuotraukos Mildos ir Martyno