MES JAU NAMUOSE! :)
Vienos kelionės prasidėjusios 2009-01-12 Vilniuje, vienas etapas baigtas 2009-07-03 Kaune. Visi aprašymai, visos nuotraukos Jūsų dėmesiui:)
2009 m. sausio 30 d., penktadienis
Tailandas. Koh Pha-Ngan. Trumpai
2009 m. sausio 25 d., sekmadienis
Tailandas. Koh Tao. Trumpai
aciu visiems labai uz palaikyma ir demesi! Mes tai labai jauciame!!!
Aciu Martynai uz nuoroda Ao Nang'e, mes jau Koh Tao saloje, nebegrisime i puikiaja pakrante Krabio apylinkese. Vakar jau snorkelinome cia - be proto grazu, netgi visai prie kranto!
Vakar apsinuodijau organizma, tad vakare teko kovoti ir laimeti. Issiverteme be antibiotiku, su vandeniu. Del to dziaugiuosi. Kotrynele padejo, ji nevalge ryziu su krabais, ji sveikutele:)
Siandien jau gerai: sviecia saule, skaitome knygas. Reikia atstatyti jegas ir pirmyn:).
Cia labai brangus internetas (2B/1 min), tad jeigu kazka parasysime, tai labai trumpai.
2009 m. sausio 23 d., penktadienis
Tailandas. Ao Nang-4 salos
![]() |
Nuo Ao Nang-4 salos |
![]() |
Nuo Ao Nang-4 salos |
![]() |
Nuo Ao Nang-4 salos |
![]() |
Nuo Ao Nang-4 salos |
Uzsisakeme Tom Yam ir darzoviu su kokoso pienu sriubas, as tradiciskai ryziu su krevetemis, o Kotrynele vistienos. Net sunku patiketi, kaip tokioje mazoje virtuveje, kur duzgia zmones, galima pagaminti toki skanu, vizualiai graziai atrodanti, higieniska, skanu maista. Stai kur reikia investuoti, o ne i interjera. Nes mes akiu negalejome atplesti nuo spalvingu patiekalu, o tai, kad sieno nenudazytos, mes nekreipeme demesio. Mmm, skanu ir lengva, be to, ir nebrangu, sumokejome 160B (apie 12 Lt).
![]() |
Nuo Ao Nang-4 salos |
![]() |
Nuo Ao Nang-4 salos |
Tailandas. Ao Nang. Filosofines mintys 2
Tailandas. Ao Nang-4 salos. Filosofines mintys
2009 m. sausio 20 d., antradienis
Tailandas. Krabi-Ao Nang
2009 m. sausio 19 d., pirmadienis
Thailand. Special edition to Daniele and Cezar. In English
All night trip from capital to Krabi, and then to island Koh Yao Noi brought us to nice place with wonderful people. Tomorow we plan to go to Koh Lanta, another island which lies below.
Tailandas. Bankokas-Krabi-Koh Yao Noi. 2
2009 m. sausio 16 d., penktadienis
Tailandas. Bankokas-Krabi-Koh Yao Noi
![]() |
Bankokas-Krabi-Koh Yuo Noi |
2009 m. sausio 15 d., ketvirtadienis
Tailandas. Bankokas
Kuo toliau, tuo labiau įsitikinome, kokia jėga čia yra Khao San Road. Apie jį, pirmą kartą sužinojome po Aurimo rekomendacijos ir perskaitę bei peržiūrėję filmą "The Beach".
Susiradome savo viešbutį, skambiu pavadinimu "Marco Polo". Langų nėra, iš čiaupo, karšto vandens imitacija - žodžiu tikrasis "budget" tipo keliautojo hostel'is. Mums tai nesvarbu, nes čia tik miegosime, o kaina 25 Lt už naktį, dar pamalonina.
Pasidėjome daiktus, Kotrynėlė nusnaudė, aš po dušu, ir nėrėme į 25 C laipsnių gatvę. Iš pradžių nieko nesupratome, nei kur eiti, nei kokios gatvės aplinkui. Bet teko išgyventi Venecijos gatvelėse, todėl čia nepražūsime. Tuk tuk'ai nuolat siūlosi pavešti, man tai įdomu pabendrauti. Geriausias būdas jais atsikratyti, kad jau visur buvai kur jie siūlo, arba dar geriau - net nepradėti su jais bendrauti. Kaip susitarę, visi siūlo už 10-20B nuvešti prie didžiausios Budos statulos. Bet tai mūsų nesugundė.
Staiga Kotrynėlė išsprendžia žemėlapio mįslę. Mes klaidingai įvertinome Soi Burratti gatvės išsidėstymą, t.y. viešbutyje sužymėjo mums viena, o pasirodo viskas atvirkščiai. Viskas nušvinta. Laba diena, Bankokai!
Neatsispiriame vaisiams, kurie tirpsta burnoje, o kaina pusės ananaso 70 ct. Iš lėto žingsniuojame pagal LP pasiūlytą maršrutą pesčiomis.
Dabar peržiūrėkite nuotraukas, jas kitu prisėdimu aprašysiu, ir pagalvosime, kaip kompaktiškiau viską aprašinėti. Sutariam:)
Miunchenas-Bankokas
Pasirodo vaikai labai bendraujantys, ir mums netgi linksmiau. Susipažįstame su šalia sėdinčia Katja, su mažuojų Finn, keliaujantys pailsėti į Tailandą, kur jau laukia vyras, gydytojas, kartu su jais gyvenantis Šanchajuje. Super, pasidaro įdomu, užduodame vis daugiau klausimų mūsų kaimynei.
Pačioje savo kelionės pradžioje, ji sutiko vieną keliautoją, kuri keliavo po pasaulį beveik 1,5 metų ir paklausė: "Na pasakyk, įspūdingiausią vietą, kurią teko pamatyti". Ji paminėjo Vietnamą. Tuomet Katjos lūkesčiai šios šalies atžvilgiu tapo didžiuliai, ji tikėjosi išvysti kažką nerealaus. Tačiau nuvykus, teko pamatyti gražią, tačiau realią šalį. Taip sukelti lūkesčiai neleido iš tikrųjų įvertinti Vietnamo grožio. Todėl ir mums patarė turėti savo nuomonę, nesivaikyti "nerealių" vietovių, nes išankstiniai lūkesčiai gali viską sugadinti.
Klausėme, kaip ji vertina "Lonely planet" (toliau - LP). Tai geras gidas, sekamas daugelio turistų, todėl nereikia stebėtis, jeigu tose vietose sutinkama jų daug. Naudinga tai, jog daug kas jau būna aprašyta, todėl saugiau. Kiti keliautojai, kaip tik stengiasi vykti į dar neatrastas vietas, patys viską aiškintis. Tai daug įdomiau, tačiau reikia prisiimti riziką.
Ji susakė mums keletą jos pačios atrastų, slaptų vietų, kur nėra daug turistų. Jas pasižymėjome, ir stengsimės aplankyti:).
Lauryno patarimų vedini, prieš miegą stiuardesių paprašėme vyno taurę, dar vieną nusipirkome (bet gavosi, kad mokėti nebereikėjo), dar po taurelę konjako ir susiruošėme miegui.
Miegojome neblogai, bet ne tai svarbiausia - ryte jau buvome Bankoke.
P.S. Turime pagirti "Air Berlin" avialinijas. Puikios salygos, personalas, paketas keliautojui. Tokio net neteko matyti skrendant kitomis avialinijomis kelis kartus per Atlantą.
Vilnius-Ryga-Miunchenas
![]() |
Nuo Aš |
![]() |
Nuo Aš |
![]() |
Nuo Aš |
Po truputį įtikime savo kelione, pradedame suprasti, kad tai realu, ir mes tai darome. Turbūt tai vienas iš šilčiausių ir labiausiai į priekį stumiančių dalykų: savo svajonę, idėja puoselėti, su ja gyventi ir ją įgyvendinti. Gyventi - ją paverčiant realybe, būti čia ir dabar.
2009 m. sausio 14 d., trečiadienis
Tailandas. Bankokas
2009 m. sausio 11 d., sekmadienis
Lietuva: lieka 18 valandų iki skrydžio
Pasiruošimas užima nemažai laiko: nusipirkti būtinų daiktų, pasidaryti vizas, apsidrausti, ir žinoma, skirti laiko draugams, šeimos nariams. Tai vienas iš džiaugsmų: susitikti su jais, klausyti jų patarimų, pasakoti apie savo kelionės planus (tiek kiek jų yra, nes mes planavome labai mažai). Štai ir šiandien, dar aplankysime keletą įkvėpėjų: Aurimą, Gintarę ir Gintautą, Vidukę, Matą. O vėlai vakare atvyks brolis, kuriam patikiu savo automobilį :).
Kiek dar galime, stengiamės pasidžiaugti sniegu...
Nuo Kelione - papildomos |
Nuo Kelione - papildomos |
Dar keletas dalykų, tai paruošti butą nuomai, viską sutvarkyti ir susidėti kuprines. Vaizdas namuose atrodo štai taip:
![]() |
Nuo Kelione - papildomos |
Išvykstant ilgesniam laikui, atsiranda pagundų pasiimti kone kiekvieną, bent kiek naudingą daiktą. Todėl mes susigalvojome audituoti vienas kito daiktus, kelis kartus paklausti ar tikrai to prireiks, ar tikrai to nebus galima įsigyti ten. Neabejoju, kad taip jau atsisakėme keletos nereikalingų kilogramų.
Taigi, grįžtame prie darbu. Iki :)
2009 m. sausio 10 d., šeštadienis
Pasiruošimas: informacijos rinkimas, skiepai, vaistai, draudimas
Kaip Rytukas jau minėjo, kelionėje turėsime pagalbininkus - Lonely Planet gidus, kuriuos įsigijome per Amazon.co.uk. Taip beveik per pusę pigiau nei įsigyti mūsų knygynuose. Jau vėliau sužinojome iš patyrusių keliautojų, kad neverta įsigyti bendrų visam regionui gidų, nes nuvykus į konkrečią šalį juose nepakaks info. Tačiau gidas mums naudingas dabar ruošiantis kelionei, o vėliau bus naudingas mūsų besiruošiantiems keliauti draugams. Dar gavome patarimą nepirkti iš anksto visų šalių, kurias ketiname aplankyti, gidų - tai visada spėsime padaryti nuvykę, taip pat gal bus galimybė knygomis pasikeisti su kitais sutiktais keliautojais. Be to, knygos nemažai sveria.
Skrydžių bilietai, viešbučių rezervacija. Bilietus į Bankoką (į vieną pusę) pirkome iš anksto, ieškojau įvairiuose rekomenduojamuose portaluose, tačiau pigiausią variantą (per Miuncheną) pasiūlė lietuviškas - greitai.lt, kainavo po 1660 Lt. Vėliau sužinojome, kad Teztour pradeda organizuoti tiesioginius skrydžius iš Vilniaus į Bankoką už panašią kainą, bet jau buvome sumokėję už bilietus. Viešbutį Bankoke porai dienų užsirezervavome draugų rekomenduojamame rajone Khao San Road tik šiandien. Šiame rajone pilna tokių kaip mes - backpacker'ių (taip vadinami keliaujantys tik su kuprinėmis, neieškantys komforto). Kaina dviems už kambarį parai - 400 Tailando bhat'ų, t.y. ~30 Lt. Visai pigu, bet hostelis tikrai neišvaizdus - jei vyktume porai savaičių, tikrai tokio nesirinkčiau :) reiks persilaužti ir priprasti prie nepatogumų, ko reikalaują mūsų ribotas biudžetas...
Sveikata - aišku, svarbiausia. Skiepai. Prieš 2 mėnesius pradėjome skiepytis nuo hepatito A+B, vidurių šiltinės (typhoid fever), stabligės (tetanus), difterijos ir poliomielito. Skiepijomės Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centre. Tiesiog nuvykom, papasakojom kur ketiname keliauti, kokias šalis aplankysim, ir gydytoja parinko mums reikalingus skiepus. Dar labai rekomendavo pasiskiepyti nuo Japoniškojo encefalito, bet Lietuvoje nėra galimybės, todėl patarė pasiskiepyti jau nuvykus - tą turbūt ir padarysime. Beje, kiek žinau, skiepijantis privačiuose kabinetuose, skiepai kainuoja ~30% brangiau nei šiame, o gydytoja J.Dieninienė labai maloni, viską mums papasakojo, dar pakonsultavo kokius vaistus nuo maliarijos gerti. Iš viso važiavome skiepytis 2 kartus - prieš 2 mėnesius ir prieš mėnesį, tai mums kainavo po 300 lt. Dar pasiskiepyti nuo hepatito užsuksim grįžę iš kelionių - užtvirtinimui.
Vaistinėlė keliaujant. Paklausę kitų keliautojų patarimų, vaistinėlę komplektavomės patys. Rėmėmės Lonely Planet gide pateikta informacija, šeimos gydytojo ir draugų patarimais. Svarbiausia pasirūpinti vaistais virškinimui gerinti, nuo viduriavimo, apsinuodijimo, vabzdžių įkandimams gydyti, žaizdelėms dezinfekuoti (betadine) ir vaistais nuo maliarijos (gaila, kad nėra skiepų, nes vieni vaistai ganėtinai brangūs ir juos galima gerti max. 1 mėnesį, o kiti pigesni, bet didelė tikimybė, kad pasireikš šalutinis poveikis - haliucinacijos ir t.t. Deja, turime rinktis būtent šiuos, nes 1 mėnesio turbūt nepakaks). Vėliau papildysime šią info - kurie vaistai pasiteisino, parašysim pavadinimus, o be ko galima apsieiti. Taip pat pasiimsime pleistrų, drėgnų servetėlių ir binto. Visa vaistinėlė kainavo beveik 300 lt.
Draudimas. Anksčiau dirbau draudimo bendrovėje, be to, jau savo kailiu esu įsitikinusi, koks būtinas yra sveikatos išlaidų ir repatriacijos draudimas užsienyje. Pirmą mėnesį galios draudimas, kuris "priklauso" turint kreditinę kortelę. Paprastai šis draudimas galioja ne ilgiau kaip 30 d. Dar 3 mėnesiams apsidraudėme draudimo bendrovėje. Kainų skirtumas draudimo bendrovėse labai didelis, nes tokių keliautojų nėra daug, o bendrovės apskritai nelinkusios drausti tokių "sunkiai prognozuojamų" keliautojų, sunku įvertinti riziką. Kaina priklauso nuo draudimo trukmės ir regiono, į kurį keliaujame. Mums kainavo po 350 lt. ("per pažįstamus"), draudimo suma 70.000 EUR. Jei ketintume užsiimti ekstremaliu sportu, alpinizmu, profesionaliu nardymu, kainuotų daugiau. Kol kas neplanuojam :) Vėliau savo draudimą prasitęsim, tada jau turbūt tiksliau žinosim, kiek laiko dar ketiname keliauti. Renkantis draudimo bendrovę, labai svarbu įvertinti jos patikimumą. Neturint draudimo srityje dirbančių pažįstamų, rekomenduoju kreiptis į draudimo brokerius, tik turėti omenyje, kad jų pasiūlymą gali įtakoti draudimo bendrovių mokami komisiniai.
Fizinis pasirengimas. Nors ir planavome, jo beveik nebuvo... Keliolika kartų apsilankiau sporto klube, keletą kartų - jogos užsiėmimuose. Rytukas taip pat porą kartų buvo, be to, treniruojasi žaisdamas futbolą. Man jogos užsiėmimai patiko, į kelionę pasiimsiu knygelę su pratimais formai palaikyti.
Buto nuoma. Man tai buvo sunkus apsisprendimas. Pinigėlių labai reikia, bet taip gaila savo mielą, jaukų butuką išnuomot nepažįstamiems... Todėl išnuomojom pažįstamai. Nusprendėm, kad geriau gauti kiek mažiau už nuomą, bet išnuomoti patikimam žmogui.
2009 m. sausio 3 d., šeštadienis
Pasiruošimas: Daiktai
Kuprinė. Nutarėme pradėti nuo to, ką reikės nešti kiekvieną dieną, t.y. nuo kuprinės. Pagrindiniai kriterijai, kuriuos iškėlėme: patogumas nešti, patogumas susidėti daiktus, prisitaikymas prie kūno.
Kuomet keliavau po Europą autostopu (dar studijų universitete laikais), nuėjau į prekybos centrą, ir nusipirkau brangesnę, pirmą pasitaikiusią kuprinę. Tačiau vėliau teko daug gailėtis dėl tokio aplaidaus pasirinkimo, nes minkštos petnešos ir nesubalansuotas svorio pasiskirstymas spaudė pečius, suteikė daug nepatogumų. Šiuo metu, tam skyrėme daugiau dėmesio.
Aplankėme keletą parduotuvių. Daugelyje konsultantai net neskyrė dėmesio, "valdiškai" paaiškino ir viskas. Tačiau vienoje, sulaukėme dėmesio, paaiškinome ko norime, kelionės planus ir mums pasiūlė atkreipti dėmesį į slovakų kuprines "Treksport", kurios iš karto patraukė mūsų dėmesį. Pradžioje galvojau pasirinkti didesnės talpos kuprinę, tačiau pasitarėme ir nutarėme, kuo mažesnė bus - tuo mažiau nereikalingų daiktų prisikrausime. Aš pasirinkau 55 litrų talpos, o Kotrynėlė 45 l. talpos kuprinę.
![]() |
Kelione - papildomos |
Miegmaišai. Nutarėme įsigyti ir juos, nes gyvensime pas žmones, jų neapkrausime turėdami savo patalynę, t.y. savo miegmaišius. Svarbiausia svoris. Kadangi keliaujame į šiltus kraštus, miegmaišių komforto temperatūra yra 4-8 laipsniai C, svoris nesiekia ir kilogramo.
![]() |
Nuo Kelione - papildomos |
Visa kita. Vėliau pasiruošėme smulkesnius daiktus: akinius (būtinai saugantys nuo UV saulės spindulių), pinigines (glundančias prie kūno), drabužius (kelnes, šortus su daug kišenių, marškinėlius, apatinius, sandalus, sportinius batus, kojines, elektros adapterį - ačiū darbo kolektyvui), 1,5 l lietuviškos degtinės "užmušti bakterijoms", kremą nuo saulės, higienos reikmenis. Ko pritrūksime - įsigysime pačioje Azijoje, juk būtent iš ten mus pasiekia daugybė daiktų.
Foto aparatą mums padėjo išsirinkti kolega, šios srities profesionalas. Nenorėjome vežtis gigantiško aparato, kuris trauktų aplinkinių dėmesį, daug svertų, būtų nepatogus kelionėje. Ieškojome mažo, patogaus, kokybiško instrumento. Ir tokį radome - super! Tai Canon G9. Ačiū, Ignai. Beje, prieš pat kelionę mums vieną pavogė, tačiau dar būdami Lietuvoje spėjome per Amazon.co.uk užsisakyti tokį patį foto aparatą.
2009 m. sausio 2 d., penktadienis
Kelionės kontūrai - kokius klausimus sau atsakėme
Ruošiantis kelionei, apsisprendžiant
Ar norime visą pasaulį apkeliauti?
Ne. Tam nepakaktų net metų, reikėtų daugybės pinigų, vienoje vietoje galėtume sau leisti apsistoti labai trumpam, pasidaryti kelias nuotraukas ir lėkti jau į kitą tašką.
Mums labai įstrigo vienos keliautojos parašyti žodžiai, kad metus laiko lankant gražiausias pasaulio vietas - jos vėliau atsibosta. Pradedi nebevertinti grožio, norisi tik greičiau viską aplankyti, užsidėti pliusą ir lėkti toliau. Šito mes patys labai norime išvengti, todėl nutarėme nedaryti "mišrainės", bet pasirinkti vieną regioną.
Jei ne, tuomet kur keliauti?
Pietryčių Azija (galbūt ir Kinija). Nes daug ką įvertinus, žinoma ir klimato, kokybės, kainos santykį - šis regionas nepralenkiamas (pagal mūsų skaičiavimo metodiką).
Kiek laiko keliauti?
Keliauti metus - mums tai ganėtinai simbolinis laiko tarpas. Įvertinus biudžetą ir norus, keliausime galvoje turėdami pusės metų laikotarpį.
Kiek reikia pinigų?
Priklausomai nuo keliavimo tipo ir aplankomų šalių skaičiaus, mėnesiui reikia skirti nuo 2.000 Lt iki 15.000 Lt. Tokią
Prieš krizę galėjome skirti po 50.000 Lt kelionei, dabar investuosime po 20.000 Lt.
Dienai skirsime apie 50 - 60 USD (30.000 Lt/180 d), iš jų apie 20 - 25 USD nakvynei, kitus, maistui ir kitoms reikmėms. Dalyvaujame Hospitality Club bei Couch Surfing bendruomenėse, todėl už dalį nakvynių nemokėsime. Apie 10.000 Lt skirsime kelionėms iš vieno taško į kitą.
Ką norime pamatyti?
Vietinius žmones, jų kasdieninį gyvenimą, save šalia jų, gamtą, įvertinti vietinio verslo galimybes gyvuoti Lietuvoje. Nenorime lankyti daug aprašytų vietų: pamatysi, padarysi nuotrauką - na ir kas?
Ko norime iš kelionės?
Pažinti pasaulį ir save pasaulyje, vienas kitą, patirti naujų dalykų, emocijų, prisikaupti jėgų ir drąsos...
Iššūkiai norui keliauti
Laikui einant, netikėtai užgimusią idėją keliauti po pasaulį, mes "padėjome į šoną". Galbūt netgi visus metus mes apie ją nekalbėjome ir jai nesiruošėme, išskyrus pinigų taupymą ir investavimą. Nieko nesakėme net artimiausiems žmonėms, bijodami, kad išpasakojus mūsų planus, juos įvykdyti bus daug sunkiau. Vėliau prasidėtų daugybės klausimų ir tai jau taptų ne kažkokia svajonė, bet kančia.
Toliau gyvenome sau įprastą gyvenimą. Tuo metu mes abu dirbome investicijų srityje, tiksliau bendrovėse, kurios vykdė finansinio investavimo ir bankinę veiklą.
Pirmas aktyvus žingsnis, darbdavių informavimas. Norėdami su jais būti sąžiningi, apie savo planus išvykti informavime prieš pusmetį (2008 m. viduryje). Dėl to labai džiaugiamės.
Antrasis, kibome rinkti informaciją apie keliones, apie panašaus tipo keliautojus. Pradėjo aiškėti kelionės mastai: ką tai reiškia keliauti, ką reiškia išvykti metams, kiek visa tai kainuoja, su kokiais sunkumais susiduriama ir pan.
Šioje vietoje labai padėjo jau keliaujančiųjų informacija, patalpinta jų blog'uose, bei literatūra, kurią skaitėme (žr. Nuorodos. Naudinga informacija).
Akcijų rinka toliau sparčiai krito, ir tai tiesiogiai palietė mūsų investicijas. Portfeliai sumažėjo, politinė bei ekonominė įtampa pasaulyje ir Lietuvoje tik augo. Kaip tik tuo metu turėjome sau labai aiškiai dar kartą atsakyti, ar tai kas vyksta pasaulyje nenugalės mūsų svajonės ir apsisprendimo keliauti.
Likus porai mėnesių iki išvykimo, artimiesiems, draugams, pažįstamiems pasakėme, kad išeiname iš darbų dėl kelionės. Reakcijų buvo įvairių: nuo "bepročiai, juk krizė artėja" iki "dabar labai geras laikas".
Na o mes patys nemanome nei kad tai geras laikas, nei kad blogas. Gyvenimas nuolat banguoja, tai į viršų, tai į apačią. Ir tik nuo mūsų priklauso, kaip į tas bangas reaguosime, o gal ir visai nekreipsime į jas dėmesio. Nors mes negalime visiškai nekreipti dėmesio, nutarėme neatidėlioti, nepasiduoti masinėms nuotaikoms, bet toliau žygiuoti į priekį.
Kaip gimė kelionės idėja ir tikslas
Viskas prasidėjo 2007 metų pradžioje...
Vieną vakarą gurkšnojome juodą arbatą su medumi. Kalbėjome apie įvairius dalykus, kai netikėtai mus aplankė knygose plačiai aprašyta, daugelio išsvajota, tačiau tuo pat metu ir labai bauginanti idėja: KELIAUTI APLINK PASAULĮ!
Kadangi tikime, kad konkreti idėja ateina tik tuomet, kai esi jai pasirengęs, nedvejojome. Vieningai priėmėme sprendimą, kad po dviejų metų išvykstame.
Ko norime iš šios kelionės? Klausimas labai paprastas. Tai pažinti pasaulį ir save pasaulyje.
Mums nėra svarbiausia kokias šalis, o tuo labiau, kokius pastatus pamatyti. Svarbiausia viską išgyventi bei pajausti.
Esame tvirtai įsitikinę, kad po daugelio metų, kai gersime tokią pat gardžią juodą arbatą su medumi, džiaugsimės...